У Казахстані аеропорт "Алмати" буде закритий до закінчення НС

Фото з відкритих джерел

Аеропорт не працюватиме щонайменше до 19 січня

Аеропорт "Алмати", який закрили 6 січня через протести, відкриють тільки після закінчення надзвичайного стану. Дата попереднього завершення режиму надзвичайного стану - 19 січня, передає Tengrinews.

"Аеропорт "Алмати" буде закритий до закінчення режиму надзвичайного стану", - йдеться в повідомленні.

Додамо, що аеропорт "Алмати" - найбільший в Казахстані. Він був побудований у 1935 році. Акціонери підприємства - турецька TAV Airports (85%) і фонд Kazakhstan Infrastructure Fund (15%).

Новини за темою: Це теракт: Токаєв заявив про причетність бойовиків з Афганістану до протестів в Казахстані

Нагадаємо, 2 січня в Казахстані в місті Жанаозен почалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли в масові протести у всій країні. 4 січня в Алмати сталися сутички протестувальників із силовиками. Люди вимагали відставки уряду.

У зв'язку з цим президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ввів в Алмати, Алматинській і Мангістауській областях режим надзвичайного стану на період до 19 січня та комендантську годину.

5 січня у Казахстані протестувальники захопили аеропорт міста Алмати. Однак, через кілька годин влада казахстанського міста Алмати заявила про звільнення аеропорту від захоплення протестувальниками.

А вчора, 11 січня, посольство України в Казахстані повідомило, що у Казахстані заявили про готовність до відкриття аеропорту "Алмати", однак точна дата не називалася.