У Казахстані аеропорт "Алмати" відновив роботу

Фото з відкритих джерел

Внутрішні та міжнародні рейси здійснюватимуться з 08:00 до 21:00 згідно з часом розкладу польотів авіакомпанії

Аеропорт міста Алмати в Казахстані відкрився після масових протестів у країні. Перший рейс здійснили за маршрутом Алмати - Нур-Султан. Про це повідомляє Комітет цивільної авіації МІІР РК.

"Перший рейс полетів за маршрутом Алмати - Нур-Султан. Внутрішні та міжнародні рейси здійснюватимуться з 08:00 до 21:00 згідно з часом розкладу польотів авіакомпанії", - ідеться у повідомленні.

Після відновлення роботи в аеропорт "Алмати" вже прибув перший міжнародний рейс у напрямку Анталья - Алмати.

До слова, всього 13 січня на території Казахстану заплановано 222 рейси, з них із затримкою 9 рейсів, 99 рейсів скасовано. Основні причини - регламент роботи аеропортів, комендантська година, нестача резервних повітряних суден (ПС), низьке завантаження і пізнє прибуття ПС.

Новини за темою: Протести в Казахстані: У низці регіонів достроково знімають надзвичайний стан

Нагадаємо, 2 січня в Казахстані в місті Жанаозен почалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли в масові протести у всій країні. 4 січня в Алмати сталися сутички протестувальників із силовиками. Люди вимагали відставки уряду.

У зв'язку з цим президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв увів в Алмати, Алматинській і Мангістауській областях режим надзвичайного стану на період до 19 січня та комендантську годину.

5 січня у Казахстані протестувальники захопили аеропорт міста Алмати. Однак через кілька годин влада Алмати заявила про звільнення аеропорту від захоплення протестувальниками.

11 січня посольство України в Казахстані повідомило, що у Казахстані заявили про готовність до відкриття аеропорту "Алмати", однак точна дата не називалася.