У Казахстані люди штурмують держадміністрації: Біля будівель чути вибухи

У місті Алмати в штурмі мерії беруть участь кілька тисяч протестувальників

112ua.tv

У Казахстані в містах Алмати і Актобе мітингувальники почали штурмувати адміністративні будівлі. Відео цього публікують в Telegram-каналах.

У місті Алмати в штурмі мерії беруть участь кілька тисяч протестувальників. Біля фасаду будівлі – пожежа і чути вибухи світлошумових гранат. При цьому в соцмережах повідомляють, що протестувальники прорвали кордон поліції і увірвалися в будівлю мерії Алмати.

У той же час в місті Актобе силовики змогли відігнати натовп демонстрантів від будівлі адміністрації. Однак люди продовжують робити спроби прориву в мерію.

Варто відзначити, що зараз на вулицях Алмати панує хаос. Під час демонстрацій спалили десятки автомобілів, а також розгромили магазини. Влада міста все ще не може надати інформацію про збитки.

Також в Алмати зупинено рух міського транспорту, багато продовольчих магазинів в центрі закриті.

Нагадаємо, 2 січня в Казахстані в Жанаозені (місто в Мангістауській області, на заході країни) почалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли в масові протести по всій країні з економічними і політичними вимогами. 4 січня в Алмати сталися сутички протестувальників з силовиками. Люди вимагали відставки уряду і кричали: "Іди, старий".

Новини за темою: У ході протестів в Алмати постраждали 190 осіб

У зв'язку з цим президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ввів в Алмати, Мангістауській і Алматинській областях режим надзвичайного стану на період до 19 січня та комендантську годину, яка діятиме з 23:00 до 07:00.

Вранці 5 січня стало відомо, що уряд Казахстану був відправлений у відставку.