У Казахстані перестала працювати безготівкова система оплати

Фото з відкритих джерел

Наразі точні причини збою в роботі банківської системи невідомі

У Казахстані на тлі масових "газових" протестів спостерігаються проблеми в роботі банків і системи безготівкової оплати. Про це повідомляє Telegram-канал "Ateo Breaking".

Згідно з повідомленням, після відключення інтернету і мобільного зв'язку, в Казахстані перестала працювати безготівкова система оплати.

Також є інформація про проблеми в роботі застосунку Національного банку Казахстану.

Новини за темою: Протести в Казахстані: У країні відключили інтернет, сайти місцевих ЗМІ не працюють

Нагадаємо, 2 січня в Казахстані в місті Жанаозен почалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли в масові протести по всій країні. 4 січня в Алмати сталися сутички протестувальників із силовиками. Люди вимагали відставки уряду.

У зв'язку з цим президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ввів в Алмати, Алматинській і Мангістауській областях режим надзвичайного стану на період до 19 січня та комендантську годину, яка діятиме з 23:00 до 07:00. А сьогодні стало відомо, що уряд Казахстану був відправлений у відставку.

Згодом, в містах Алмати і Актобе мітингувальники почали штурмувати адміністративні будівлі. У місті Алмати в штурмі мерії беруть участь кілька тисяч протестувальників. Біля фасаду будівлі – пожежа і чути вибухи світлошумових гранат. А в місті Актобе силовики змогли відігнати натовп демонстрантів від будівлі адміністрації. Однак люди продовжують робити спроби прориву в мерію.

Також в Алмати вже горить будівля представництва Генпрокуратури та будівля акімату міста, куди увірвалися мітингувальники, намагаючись його захопити.

Своєю чергою, комендант Алмати і начальник місцевої поліції звернулися до народу, оскільки в результаті заворушень побито понад 500 цивільних осіб, розбито 120 об'єктів торгівлі, 180 підприємств громадського харчування, активізувалися екстремістські угруповання, які спалили понад 120 машин, карети швидкої допомоги і пожежні авто.