Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Казахстані планують призначити новий уряд

Прапор Казахстану

Фото з відкритих джерел

З відповідним посланням 11 січня має виступити президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв планує виступити у парламенті з Посланням щодо перезапуску політичного процесу у країні та призначення нового уряду. Про це "Укрінформу" повідомило посольство Республіки Казахстан в Україні.

"11 січня очікуємо на виступ глави держави з Посланням у парламенті. Воно має зробити рестарт політичного процесу у країні. Очікується призначення нового складу уряду", - зазначили у диппредставництві.

За словами казахських дипломатів, "очевидно, що Казахстан перейшов у нову реальність, яку ще доведеться усвідомити". Також вони запевнили, що країна має намір слідувати заявленій ідеології "держави, що чує", і будувати чіткіші механізми зворотного зв'язку влади з населенням, "щоб подібні радикальні події більше не відбувалися".

Новини за темою: Події у Казахстані: МЗС України виступило із заявою

"Ми знаємо, що існують різні порівняння подій у Казахстані і з українським Майданом, і з подіями у Білорусі. Але наше глибоке переконання, поміж ними не можна ставити знак рівності. Те, що сталося у Казахстані, має абсолютно іншу природу", - наголосили у посольстві.

При цьому у диппредставництві додали, що після останніх подій у країні порушено 125 кримінальних справ.

"Держава забезпечуватиме справедливе розслідування на засадах верховенства закону", - підкреслили казахські дипломати.

Новини за темою: Посольство Казахстану відреагувало на нібито "український слід" мітингів

Нагадаємо, 2 січня в Казахстані в місті Жанаозен почалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли в масові протести по всій країні. 4 січня в Алмати сталися сутички протестувальників із силовиками. Люди вимагали відставки уряду.

У зв'язку з цим президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв увів в Алмати, Алматинській і Мангістауській областях режим надзвичайного стану на період до 19 січня та комендантську годину, яка діятиме з 23:00 до 07:00.

А 7 січня президент Казахстану Токаєв дав наказ відкривати вогонь на ураження в рамках "антитерористичної операції", яка проводиться по всій країні. Тоді він сказав, що влада не йтиме на перемовини.

Згодом президент Казахстану оголосив 10 січня днем загальнонаціонального трауру. Достеменно невідомо, скільки осіб загинули, але за інформацією силовиків, убито близько 26 людей.