У Казахстані протестувальники штурмують резиденцію президента

Прапор Казахстану

Фото з відкритих джерел

Все навколо в диму, чути вибухи світлошумових гранат та постріли

У Казахстані протестувальники почали штурмувати резиденцію президента Касима-Жомарта Токаєва. Про це повідомляє Vласть.
 
"Кілька тисяч людей намагаються зараз прорватися на територію алматинської резиденції президента. Все навколо в диму, чути вибухи світлошумових гранат та постріли", - йдеться у повідомленні.
 
 
 
Нагадаємо, 2 січня в Казахстані в місті Жанаозен почалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли в масові протести по всій країні. 4 січня в Алмати сталися сутички протестувальників з силовиками. Люди вимагали відставки уряду.
 
У зв'язку з цим президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ввів в Алмати, Алматинській і Мангістауській областях режим надзвичайного стану на період до 19 січня та комендантську годину, яка діятиме з 23:00 до 07:00. А сьогодні стало відомо, що уряд Казахстану був відправлений у відставку.
 
Згодом, в містах Алмати і Актобе мітингувальники почали штурмувати адміністративні будівлі. У місті Алмати в штурмі мерії беруть участь кілька тисяч протестувальників. Біля фасаду будівлі – пожежа і чути вибухи світлошумових гранат. А в місті Актобе силовики змогли відігнати натовп демонстрантів від будівлі адміністрації. Однак люди продовжують робити спроби прориву в мерію.
 
Також в Алмати вже горить будівля представництва Генпрокуратури та будівля акімату міста, куди увірвалися мітингувальники, намагаючись його захопити.