У Казахстані в результаті протестів затримали вже майже 10 тисяч осіб

Фото з відкритих джерел

Також правоохоронці вилучили пістолети і бронежилет

У Казахстані кількість затриманих в результаті масових протестів зросла до майже 10 тисяч осіб. Про це повідомляє "Казінформ".

"МВС: 9900 осіб затримано правоохоронцями", - зазначається в повідомленні.

Водночас уточнюється, що поліцейські спільно з Нацгвардією і військовослужбовцями спецпідрозділів у Таразі вилучили один пістолет Макарова і магазини до нього без патронів, один бронежилет, а також пневматичний пістолет "ТОЗ 35".

Новини за темою: Президент Казахстану Токаєв анонсував завершення основної місії ОДКБ

Нагадаємо, 2 січня в Казахстані в місті Жанаозен почалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли в масові протести по всій країні. 4 січня в Алмати сталися сутички протестувальників із силовиками. Люди вимагали відставки уряду.

У зв'язку з цим президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв увів в Алмати, Алматинській і Мангістауській областях режим надзвичайного стану на період до 19 січня та комендантську годину, яка діятиме з 23:00 до 07:00.

А 7 січня президент Казахстану Токаєв дав наказ відкривати вогонь на ураження в рамках "антитерористичної операції", яка проводиться по всій країні. Тоді він сказав, що влада не йтиме на перемовини.

Згодом президент Казахстану оголосив 10 січня днем загальнонаціонального трауру. Достеменно невідомо, скільки осіб загинули, але, за інформацією силовиків, убито близько 26 людей.