Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Колумбії врятували снігово-білу самку альбіноса рідкісного виду котячих

У Колумбії врятували альбіноса рідкісного виду котячих - ягуарунді Фото з відкритих джерел

Маля відвезли до найближчого заповідника для лікування і для постійного проживання

Снігово-білу самку рідкісного виду котячих – ягуарунді – знайшли в лісах Колумбії та перевезли до Парку охорони природи в Медельїні. Про це заявили The Science Times.

Зазначається, що представники служби охорони дикої природи помітили дитинча ягуарунді-альбіноса у центральному районі долини Абурра в Колумбії.

Маля відвезли до найближчого заповідника для лікування і для постійного проживання.

Як відомо, ягуарунді (Puma yagouaroundi) – найдрібніший вид пуми, що мешкає в Північній та Південній Америці, хоча в Мексиці (північній частині свого ареалу) вони зустрічаються дуже рідко.

Ці тварини живуть поодинці та зустрічаються з іншими ягуарунді лише під час шлюбного сезону.

Підкреслюється, що у знайденого дитинчати жіночої статі повністю біле хутро та червоні очі, що пов'язано з рідкісним захворюванням, яке називається альбінізмом. Це нездатність клітин виробляти пігмент меланін, який надає колір очам та волоссю.

У звичайних ягуарунді хутро може бути червонувато-коричневим або сіруватим. Обидва типи можуть зустрічатися в одному посліді.

Крім цього, у дитинчати-альбіноса маленькі вушка, гладке тіло, короткі ноги та довгий хвіст.

Попри те, що зараз вона зовсім маленька, експерти сказали, що вона може вирости до півтора метра завдовжки.

Вчені наголосили, що альбінізм у тварин передається у спадок. Він є мутацією рецесивного гена, тобто дитинча-альбінос може з'явитися тільки у випадку, якщо обидва батьки несуть такий ген.

На жаль, тваринам-альбіносам важче вижити в дикій природі, тому що через відсутність пігментації їм важко маскуватися й уникати хижаків, також альбінізм заважає їм полювати через погіршення зору.

Крім того, альбінізм збільшує вплив ультрафіолетових променів, що ускладнює пошук партнера.

Новини за темою: Біля антарктичної станції "Академік Вернадський" на світ з’явилися малюки пінгвінів

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Житомирській області у природному заповіднику "Древлянський" врятували рідкісного птаха – гагару полярну, що гніздиться на Алясці та півночі Європи.