У НАТО заявили про ризик збройного конфлікту в Європі

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: nato.int

У звʼязку з цим Альянс вважає важливими перемовини з Москвою

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про ризик виникнення збройного конфлікту в Європі. Про це він повідомив під час брифінгу після перемовин із Росією. Трансляцію вів телеканал "Перший Незалежний".

За словами Столтенберга, НАТО робить усе можливе, аби запобігти цьому. Зокрема, за допомогою проведення перемовин із Росією.

"Існує реальний ризик виникнення нового конфлікту у Європі. Саме тому зустрічі з Росією такі важливі. Ми повинні робити те, що можемо, аби запобігти цьому конфлікту. Саме тому ми надсилаємо чіткий сигнал Росії, ми готові сісти за стіл переговорів, назвати цілий список занепокоєнь щодо розміщення ракет і так далі, щоб запобігти новому збройному конфлікту", – заявив генсек Альянсу.

При цьому він додав, що НАТО попереджає Росію про серйозні наслідки для неї, якщо вона вдасться до повномасштабного вторгнення на територію України.

"Одночасно ми подаємо сигнал Росії про те, що якщо вона застосує силу проти України, то будуть серйозні економічні та політичні санкції. Важливо сказати, що Україна – це наш партнер, хоч і не член НАТО", – відзначив Столтенберг.

Новини за темою: НАТО підтвердило Росії незмінність політики відкритих дверей щодо членства в Альянсі, – Столтенберг

Нагадаємо, сьогодні, 12 січня, в Брюсселі відбулося засідання ради Росія-НАТО. Сторони обговорили ситуацію біля українських кордонів, зокрема загрозу вторгнення РФ.