Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Неваді виявили рештки нового виду іхтіозавра тріасового періоду

У Неваді виявили рештки нового виду іхтіозавра тріасового періоду Martin Sander

Знайдений іхтіозавр, який належав до виду Cymbospondylus youngorum, мав череп довжиною 2 метри, а його довжина могла становити близько 17 метрів

Американські палеонтологи у горах штату Невада виявили новий вид іхтіозаврів — гігантських морських рептилій. Про це повідомляє Live Science.

Зазначається, що знайдений іхтіозавр, який належав до виду Cymbospondylus youngorum, мав череп довжиною 2 метри, а його довжина могла становити близько 17 метрів.

За словами вчених, Cymbospondylus youngorum всього на 3 мільйони років молодший за перших іхтіозаврів, які походять від наземних предків. Це вказує на те, що іхтіозаври напрочуд швидко збільшилися в розмірах, як тільки вийшли в море.

"Ми виявили, що іхтіозаври розвинули гігантизм набагато швидше, ніж кити, у той час, коли світ відновлювався після руйнівного вимирання наприкінці пермського періоду", — розповів старший науковий співробітник Ларс Шмітц, доцент біології в коледжі Скриппса в Клермонті, Каліфорнія.

Дослідники вперше помітили скам’янілості стародавнього іхтіозавра ще в 1998 році, високо в горах Огаста на північному заході Невади.

"З каменю стирчали всього кілька хребців, але було ясно, що тварина велика", — сказав Шмітц.

Підкреслюється, що лише у 2015 році за допомогою вертольота вчені змогли повністю викопати екземпляр, уцілілі скам’янілості якого включають череп, плече і придаток, схожий на ласт.

За словами Шмітца, C. youngorum, який важив понад 40 тонн, жив у Панталасичному океані, так званому суперокеані, біля західного узбережжя Північної Америки.

Судячи з розміру та форми зубів, C. youngorum, ймовірно, їв їхтіозаврів меншого розміру, рибу і, можливо, кальмарів.

Припускається, що іхтіозаври — група морських рептилій у формі риб, що населяли моря епохи динозаврів — виросли до величезних розмірів лише за 2,5 мільйона років.

Новини за темою: У Британії виявили скам'янілості найбільшої з будь-коли знайдених багатоніжок

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Південній Америці група міжнародних дослідників з Канади, Колумбії та Німеччини виявила новий вид вимерлих морських рептилій крейдяного періоду. Знайдений чудово збережений череп метрової довжини належав одному з останніх іхтіозаврів, які були трохи схожі на рибу-меч.