У Німеччині археолог-аматор знайшов скарб із десятків незвичайних монет

У Німеччині археолог-аматор знайшов скарб із десятків незвичайних монет M. Pilekić/MWFK montage

Знайдені артефакти вигнуті, ця особливість стала джерелом німецької назви "regenbogenschüsselchen", що перекладається як "райдужні кубки"

Археолог-аматор знайшов стародавню схованку з кельтськими монетами у Бранденбурзі, землі на північному сході Німеччини. Про це повідомляє Live Science.

Зазначається, що знайдені незвичайні артефакти вигнуті, ця особливість стала джерелом німецької назви "regenbogenschüsselchen", що перекладається як "райдужні кубки".

Як заявила міністерка культури Бранденбурга Манья Шюле, 41 золота монета була викарбувана понад 2000 років тому і є першим відомим кельтським золотим скарбом у Бранденбурзі.  

Підкреслюється, що скарб був виявлений Вольфгангом Херктом, археологом-добровольцем із Бранденбурзького державного управління спадщиною (BLDAM) неподалік села Байц.

Після того, як він отримав дозвіл землевласника на обшук місцевої ферми, він помітив щось золоте та блискуче.

Знайшовши перші 10 монет, Херкт повідомив про відкриття BLDAM і професійні археологи довели загальну кількість монет у скарбі до 41.

"Це виняткова знахідка, яку ви, ймовірно, робите лише один раз у житті", — зазначив він.

Порівнявши вагу та розмір монет з іншими монетами стародавніх райдужних кубків, науковці змогли датувати карбування скарбу між 125 і 30 роками до нашої ери, наприкінці залізної доби.

Наголошується, що на той час кельти археологічної культури Ла Тена займали регіони, які зараз є Англією, Францією, Бельгією, Швейцарією, Австрією, Південною Німеччиною та Чехією. Проте біля нинішньої землі Бранденбург кельти не жили, тому відкриття передбачає, що у Європі залізної доби були великі торгові мережі.

Підкреслюється, що з 41 золотої монети 19 являють собою монети, відомі як статери, які мають діаметр 2 см і середню вагу 7,3 грама, а 22 являють собою статери ¼, які мають менший діаметр 1,4 см і середню вагу 1,8 г .

 
Нагадаємо, раніше ми писали, що співробітники Служби державної безпеки Грузії виявили монету XII століття за часів царя Давида Будівничого в рамках розслідування несанкціонованих археологічних робіт. На сьогодні знайдено лише одну мідну монету цієї епохи, яка з них зберігається у Британському музеї.