Новини » Світ Читать эту новость на русском

У Pfizer анонсували появу вакцини від штаму "Омікрон": Коли очікувати ліки

Фото з відкритих джерел

За словами гендиректора компанії, препарат буде готовий вже навесні 2022 року

Генеральний директор компанії Pfizer Альберт Бурла заявив, що ефективна вакцина від коронавірусу штаму "Омікрон" з'явиться вже навесні 2022 року. Про це повідомив телеканал CNBC.

"Ця вакцина буде готова в березні", - зазначив гендиректор Pfizer, наголосивши, що компанія вже почала виробництво перших доз.

При цьому він додав, що ця вакцина буде ефективна не лише від штаму "Омікрон", але й від інших штамів коронавірусу. Однак, за словами Бурли, він не знає, яким саме чином уряди будуть використовувати дану вакцину, але Pfizer готова поставити препарат у разі потреби.

"Сподіваюся, що ми досягнемо чогось, що матиме набагато кращий захист, особливо від інфекцій", - зауважив він.

Наразі, за результатами досліджень, вакцина Pfizer лише приблизно на 10% ефективна у запобіганні симптоматичному захворюванні при зараженні "Омікроном" через 20 тижнів після другого щеплення. Проте, вона все ще забезпечує хороший захист від тяжкого перебігу хвороби.

Водночас бустерна доза вакцини Pfizer ефективна до 75% від симптоматичної інфекції.

Новини за темою: Симптоми інфікування штамом коронавірусу "Омікрон" з’являються вже через три дні, - вчені

Як повідомлялося раніше, японські вчені виявили, що дві дози COVID-вакцин Pfizer і Moderna значно менш ефективні проти штаму "Омікрон", ніж проти "Дельти".

Так, рівні антитіл у зразках тих, хто три місяці тому отримав другу дозу вакцини Moderna, були в середньому нижчими на 82%.