У проєкт оборонного бюджету США включили поправку проти "Північного потоку - 2", - ЗМІ

Фото з відкритих джерел

Пакет поправок включає в себе пропозицію сенатора Джима Ріша штату Айдахо

Республіканцям вдалося домогтися включення в пакет поправок проєкту оборонного бюджету США пропозиції, яка передбачає нові обмеження проти "Північного потоку - 2", повідомляє Hill.

"Пакет поправок включає в себе пропозицію сенатора Джима Ріша (штат Айдахо), високопоставленого республіканця з Комітету з міжнародних відносин, яке передбачає введення санкцій проти трубопроводу "Північний потік - 2", — пише видання з посиланням на джерела.

У середу законодавці розглянуть 21 поправку до проєкту оборонного бюджету. Обидві партії зараз з'ясовують, чи стане хтось із сенаторів голосувати проти.

"Ми тільки що отримали нову пропозицію від демократів. На початку дня ми направили їм пропозицію. І я сподіваюся, що отримаємо щось, що дозволить просунути процес", - заявив виданню координатор фракції республіканців у Сенаті Джон Тьюн, зазначивши, що поправка щодо "Північного потоку - 2" - "це серйозно".

Раніше республіканці проголосували проти швидкого припинення дебатів щодо оборонного бюджету і прийняття законопроєкту простою більшістю, як того хотіли демократи. Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл вимагав розгляду пакета з 18 поправок, які, зокрема, вводять заходи проти компаній, що беруть участь у будівництві "Північного потоку - 2", передбачають розширення допомоги Україні та інші санкції проти Росії.

Портал Axios в кінці листопада повідомив, що німецький уряд звернувся до Конгресу США з проханням не посилювати санкційну політику щодо газопроводу, оскільки вона завдасть шкоди трансатлантичній єдності. На думку Німеччини, "Північний потік-2" не становить загрози для України, поки через її територію здійснюється транзит газу.

"Північний потік-2" тягнеться від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини і складається з двох ниток загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік. Укладання зайняло три роки і завершилося 10 вересня. Проти проєкту активно виступають США, які просувають в ЄС свій скраплений природний газ, а також Україна, яка побоюється втратити транзит.

У Росії неодноразово закликали припинити згадувати "Північний потік-2" в контексті будь-якої політизації, оскільки це комерційний проєкт, він вигідний як Росії, так і Євросоюзу.

Новини за темою: Путін: "Північний потік-2" у п'ять разів екологічніший за українську ГТС

Раніше голова правління НАК "Нафтогаз Україна" Юрій Вітренко заявив, що газопровід "Північний потік-2" не може бути сертифікований, оскільки він не відповідає європейському законодавству. 

Нещодавно Юрій Вітренко заявив, що Російська Федерація може повністю припинити транзит газу в Європу через Україну після 2024 року.