Новини » Світ Читать эту новость на русском

У разі вторгнення Росії в Україну США вимагатимуть зупинки "Північного потоку-2", - Bloomberg

Північний потік-2

Фото з відкритих джерел

Водночас, відповідного зобов’язання Білий дім домагатиметься й від нового уряду Німеччини

Сполучені Штати Америки вимагатимуть зупинки роботи "Північного потоку-2" у разі повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Про це повідомив Bloomberg.

Як зазначається, сьогодні США та їхні європейські союзники розглядають "Північний потік-2", як потенційний важіль впливу на президента Росії Володимира Путіна.

При цьому, розглядається також введення санкцій проти російських банків та експорту товарів з країни. Метою є узгодження пакету обмежень, які будуть всеосяжними, економічно болючими й швидко реалізованими.

Відомо, що ще влітку Байден та Меркель підписали угоду про обов’язкове введення заходів проти Росії, якщо остання використовуватиме енергію як зброю або ж діятиме агресивно проти України. Тоді президент США відмовився від санкцій проти компаній, які брали участь у будівництві "Північного потоку-2".

Однак, наразі незрозуміло, як новий уряд Німеччини діятиме у разі загрози Україні.

За словами нового канцлера Олафа Шольца, правління, нібито, продовжує стежити за розвитком подій. Також він ухилився від чіткої відповіді на питання журналістів щодо зупинення Німеччиною роботи газопроводу у разі повномасштабного вторгнення Росії на територію України.

А майбутній віцеканцлер Роберт Хабек від "зелених", зі свого боку, заявив, що на роботу проєкту можуть вплинути вищезгадані події.

Новини за темою: Україна просить США включити в оборонний бюджет санкції проти "Північного потоку-2"

Нагадаємо, що раніше голова фракції Європейської народної партії (ЄНП) в Європарламенті Манфред Вебер застеріг від військової ескалації конфлікту на тлі скупчення російських військ на кордоні з Україною. На його переконання, в разі агресивних дій Росії проти України новий уряд Німеччини має згорнути суперечливий газопровід "Північний потік-2".