У Росії оцінили перший етап женевських переговорів зі США

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков Фото з відкритих джерел

За словами Дмитра Пєскова, РФ поки не бачить істотного приводу для оптимізму

За підсумками першого раунду переговорів Російської Федерації і Сполучених Штатів Америки у Женеві по гарантіях безпеки поки сказати нічого. Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає ТАСС.

"Поки істотного приводу для оптимізму ми не бачимо, позитивна оцінка була дана Рябковим (заступник міністра закордонних справ РФ, - ред.) про те, як відбулися ці переговори. Мається на увазі їх характер, тобто відкриті, субстантивні і прямі. Але це не процес заради процесу і це не те, що може викликати задоволення, тому що тут важливий результат. По результату поки сказати нічого. Має бути ще кілька раундів, які дозволять вже скласти більш чітке розуміння, більш чітку картину того, де ми знаходимося з американцями", - зазначив він.

Новини за темою: Підсумки безпекових переговорів Росії і США у Женеві: Що вирішили сторони про НАТО, Україну і ядерну війну

Нагадаємо, раніше Міністерство закордонних справ Російської Федерації опублікувало стратегічну пропозицію Росії до США і НАТО про гарантії взаємної безпеки. Вона містить 12 пунктів.

А вчора, 10 січня, в Женеві почалися переговори представників США і РФ про так звані гарантії безпеки.

У свою чергу, глава російської делегації Сергій Рябков заявив, що Російська Федерація не піде на компроміси під час переговорів зі США в Женеві щодо так званих гарантій безпеки - до них повинні готуватися американські партнери.