У Румунії знайшли скарб із трьох стародавніх срібних браслетів

У Румунії знайшли скарб із трьох стародавніх срібних браслетів Archeology

Знайдені артефакти можуть коштувати сотні тисяч євро

Археолог-аматор за допомогою металошукача виявив три срібні браслети виняткової цінності, які були створені племенем даків. Про це повідомляє Archeology.

Зазначається, що срібні браслети, яким близько 2000 років, було виявлено біля кореня дерева у центральному повіті Брашов.

За словами музейних експертів, три знайдені браслети можуть коштувати сотні тисяч євро. При цьому автор відкриття може претендувати на третину їхньої вартості.

Голова Асоціації дослідників історії Флорін Божотяну, заявив, що ця знахідка була останнім відкриттям археолога-аматора, який використовував металошукач за останні роки.

Він також додав, що інший археолог порівняно недавно виявив скарб із майже 1000 іспанських, польських, турецьких та румунських монет на півдні Румунії.

За румунським законодавством будь-хто, хто розкопує скарби, має право на отримання 30% від їх вартості і до 45%, якщо вони відзначені експертами як національне надбання.

Як відомо, Дакійське царство існувало з 82 р. до н. е. до римського завоювання в 106 р. н.е.

Зокрема браслети були дуже популярні у мистецтві племені даків. Вони в основному вважалися жіночими прикрасами, але не можна виключити, що деякі типи браслетів, особливо багатоспіральні, були символами військово-політичних і священицьких функцій і тому носили їх чоловіки.

У цьому випадку йдеться, швидше, про жіночі прикраси.

Новини за темою: На півночі Греції археологи виявили рідкісну мармурову статую

Нагадаємо, раніше ми писали, що археологи з Інституту культурних реліквій та археології провінції Хунань провели розкопки шести стародавніх гробниць віком 1000–2000 років у Хунані, що розташована у центральній частині Китаю.