У Римі під час розкопок археологи знайшли стародавню статуетку собаки

У Римі знайшли давню статуетку собаки ANSA

Артефакт виявили в ранньому археологічному шарі, який містив рясні фрагменти розписаної фресками штукатурки

У Римі під час розкопок в гробницях у районі Аппіо-Латино археологи знайшли давню статуетку собаки. Про це повідомляє The History Blog.

Припускається, що знайдений теракотовий собака з’явився раніше за гробниці.

Артефакт виявили в ранньому археологічному шарі, який містив рясні фрагменти розписаної фресками штукатурки.

Стародавній скульптор зобразив нашорошену морду та передні лапи собаки.

Такий тип артефакту зазвичай розглядають як архітектурний елемент - декоративний злив, який використовується для відведення води від даху. Проте в цій статуетці немає отворів.

Зазначається, що три невеликі гробниці було виявлено під час профілактичних археологічних розкопок перед ремонтом водопроводу на вулиці Віа Луїджі Тості.

Вчені розповіли, що поховання неподалік воріт Порта Латіна в стіні Авреліана датуються періодом між I століттям до нашої ери та I століттям нашої ери.

Археологи вважають, що знайдені гробниці були частиною скромного комплексу, збудованого на занедбаному кар'єрі, де видобували вулканічний попіл, інгредієнт римського бетону. Це була рання версія того, що через століття перетворилося на групу значних надземних гробниць і підземних камер.

На сьогодні ця коротка ділянка стародавньої Віа Латина є археологічним парком, присвяченим гробницям, але нещодавно виявлені гробниці старші і ближчі до міста.

Новини за темою: В Італії археологи знайшли напис усередині стародавнього шолома

Нагадаємо, раніше ми писали, що археологи з Норвезького інституту дослідження культурної спадщини (NIKU) під час розкопок у Тенсберзі знайшли середньовічну шахову фігуру з арабським візерунком.