У Сенат США внесли ще один законопроєкт про санкції проти Путіна та Росії

Фото з відкритих джерел

Зокрема він блокуватиме майно високопоставлених російських посадовців

У Сенат Сполучених Штатів внесли ще один законопроєкт про введення санкцій проти Росії і президента РФ Володимира Путіна в разі вторгнення російських військ в Україну. Про це повідомив сенатор США Марко Рубіо.

Як зазначається, "Закон про стримування авторитарних військових дій 2022 року" передбачає негайне введення жорстких персональних санкцій проти Путіна і решти керівництва Росії.

"Законопроєкт вперше введе санкції проти самого Путіна і тих секторів російської економіки, від яких залежить особисте збагачення його режиму. Дуже важливо, що цей законопроєкт не залежатиме від президента США Джо Байдена, який буде вирішувати, що вважати вторгненням в Україну", – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Євросоюз ще на пів року продовжив економічні санкції проти Росії

Таким чином, документ передбачає:

  • блокування майна, що належить Володимиру Путіну, прем'єр-міністру Росії, міністру оборони Росії та іншим російським олігархам, виявленим в ході звітності та відкликання їх віз;
  • заборона на операції з російськими компаніями в енергетичному, фінансовому, гірничодобувному та аерокосмічному секторах російської економіки;
  • введення санкції проти SWIFT, якщо він не припинить надання послуг російським банкам і компаніям, що потрапили під санкції відповідно до законопроєкту;
  • негайне введення нових санкцій щодо "Північного потоку-2".

Також,  в разі прийняття законопроєкту, директор Національної розвідки США повинен буде кожні 20 днів представляти Конгресу доповідь про те, чи порушувала Росія або її довірені особи територіальну цілісність України в цей час.

При цьому, протягом 10 днів після подання звіту президент повинен ввести санкції проти РФ.

Новини за темою: У Мінфіні РФ заявили, що економіка країни витримає санкції Заходу

Як повідомлялося раніше, США чинять тиск на європейських союзників щодо запровадження можливих санкцій проти Росії, побоюючись повільного прогресу європейців на тлі потенційного нового вторгнення РФ в Україну.

За словами журналістів, Вашингтон наполягає на санкціях, і це підкреслює зростаюче нетерпіння в адміністрації президента Джо Байдена з приводу позиції Європи. У США незадоволені тим, що європейські країни не домовилися про конкретні санкції, які вони запровадять, якщо Росія розпочне повномасштабне вторгнення в Україну.