У Шрі-Ланці два слони померли, з’ївши пластикові відходи: Зоозахисники стверджують, що це вже тенденція

Слони на Шрі-Ланці харчуються пластиком зі звалища Аpostrophe

За останні вісім років через подібні причини на Шрі-Ланці загинули близько 20 слонів

У Шрі-Ланці померли два слони, які з'їли пластикові відходи на звалищі поблизу села Паллаккаду на сході країни. Зоозахисники стверджують, що такі випадки перетворюються на небезпечну тенденцію. Про це повідомляє The Guardian.

Загалом за останні вісім років через подібні причини на Шрі-Ланці загинули близько 20 слонів. За словами ветеринара дикої природи Ніхала Пушпакумара, обстеження мертвих тварин показали, що вони проковтнули велику кількість пластику, який не розкладається.

"Політон, харчові обгортки, пластик, інші неперетравні продукти та вода були єдиними речами, які ми могли побачити у померлих тварин. Нормальна їжа, яку їдять та перетравлюють слони, не була виявлена", – сказав він.

Слони на Шрі-Ланці харчуються пластиком зі звалища theguardian

Пушпакумара розповів, що голодні слони шукають відходи на звалищі, споживаючи пластик, а також ковтають гострі предмети, які ушкоджують їхню травну систему. "Тоді слони перестають їсти і стають надто слабкими, щоб тримати своє тіло у вертикальному положенні. Коли це відбувається, вони не можуть споживати їжу чи воду, що прискорює їхню смерть", – пояснив ветеринар.

У 2017 році уряд Шрі-Ланки оголосив, що утилізує сміття на сміттєзвалищах поблизу зон дикої природи, щоб запобігти споживанню слонами пластикових відходів. Урядовці також обіцяли, що навколо об'єктів будуть встановлені електричні огорожі, щоб тримати тварин якомога далі. Але жодна зі стратегій не була повністю реалізована.

За словами чиновників, у зонах дикої природи навколо Шрі-Ланки є 54 звалища відходів, поряд з ними блукають близько 300 слонів.

Новини за темою: "Ні" пластику в Україні: Скільки коштуватимуть одноразові пакети і коли їх планують повністю заборонити

Нагадаємо, в ООН нещодавно заявили, що у Світовому океані за 20 років може утричі зрости кількість пластику. Це станеться, якщо не вжити кардинальних заходів. За даними ООН, 80% пластику приносять в океан 1000 річок, при цьому страждають і самі річки, прісноводні озера та екосистеми на суші.

Проте у багатьох країнах почали забороняти використання пластикових пакетів та інших предметів ужитку. Зокрема, у країнах Європейського Союзу з 3 липня вступила у дію заборона на продаж одноразових пластикових товарів.

А в українській Держекоінспекції ще влітку минулого року попередили, що за розповсюдження пластикових пакетів будуть штрафувати до 34 тисяч гривень. Такий штраф передбачає ухвалений Верховною Радою закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території України.