У США людині вперше пересадили серце генетично модифікованої свині

Фото з відкритих джерел

Операція тривала вісім годин

У США медики провели операцію з пересадки серця генетично модифікованої свині чоловікові із загрозливим для життя серцевим захворюванням. Про це повідомляє The New York Times.

Це була перша успішна операція з пересадки серця від свині, вона тривала вісім годин. Її було проведено у п'ятницю, 7 січня, в Медичному центрі Університету Меріленду (Балтімор).

Зазначається, що у понеділок, 10 січня, 57-річний пацієнт Девід Беннет почувався добре, і вже завтра його можна буде відключити від апарата серцево-легеневого шунтування, який підтримував життя до операції. 

За словами його рідних та лікарів, чоловік вирішив піти на ризик, оскільки без нового серця він би помер.

За інформацією видання, Беннету пересадили серце від свині, вирощеної компанією Revivicor зі штату Вірджинія, яка займається регенеративною медициною.

Наголошується, що наразі вчені активно працюють над виведенням свиней, органи яких не відторгатимуться людським організмом.

За словами науковців, такі операції відкриють нову еру в медицині, адже донорські органи перестануть бути дефіцитом.

Свині мають переваги перед приматами, оскільки їх легко вирощувати і вони досягають необхідних розмірів за шість місяців.

Свинячі серцеві клапани регулярно пересаджують людям, а деякі пацієнти з діабетом отримали свинячі клітини підшлункової залози.

Крім цього, свиняча шкіра також використовується як тимчасовий трансплантат для пацієнтів з опіками.

Підкреслюється, що дві новітні технології – редагування генома та клонування – дали змогу отримати генетично модифіковані органи свиней, які краще приживаються в організмі людини.

Як відомо, ксенотрансплантація - пересадка органів чи тканин від тварин до людини - має тривалу історію. NYT наводить декілька таких прикладів. У 1960-х роках кільком хворим вживили нирки шимпанзе, найдовше реципієнт з ними прожив дев'ять місяців. У 1983 році серце бабуїна було пересаджено немовляті, яке померло через 20 днів.

Новини за темою: У Львові 9-річній дівчинці провели надскладну операцію на мозку

Нагадаємо, раніше ми писали, що у США лікарі провели трансплантацію нирки людині. Варто відзначити, що орган був узятий з генно модифікованої свині. В експериментальній операції брала участь пацієнтка, мозок якої вже був мертвим.