У США припиняли зльоти літаків через пуск ракети Північною Кореєю

Фото з відкритих джерел

Заборону скасували через 5-7 хвилин

На західному узбережжі США на кілька хвилин призупиняли зльоти і посадки цивільних літаків через запуск Північною Кореєю балістичної ракети. Попередження випустило командування повітряно-космічної оборони Північної Америки. Про це повідомляє CNN.

Розпорядження про припинення зльотів і посадок цивільних літаків видав регіональний центр управління повітряним рухом. Цю інформацію підтвердили представники міжнародних аеропортів міст Сан-Дієго і Сан-Бернардіно.

За словами представника аеропорту Сан-Дієго, повітряна гавань отримала вказівку від авіадиспетчерської служби про припинення зльотів літаків. Заборону скасували через 5-7 хвилин.

Інші аеропорти західного узбережжя, з якими зв'язався телеканал, заявили, що не знали про це розпорядження.

При цьому, як зазначила головний представник NORAD, капітан Памела Кунце, штаб-квартира NORAD не робила жодних попереджень щодо потенційної загрози для Сполучених Штатів.

На запит видання у Федеральному управлінні цивільної авіації (FAA) не відповіли. При цьому телеканал NBC повідомив, що авіарегулятор США 10 січня розпорядився на кілька хвилин призупинити зльоти і посадки повітряних суден у всіх аеропортах на західному узбережжі країни.

Новини за темою: Північна Корея розширює завод з виробництва урану, - ЗМІ

Нагадаємо, у вересні 2021 року у Північній Кореї провели перший випробувальний запуск нової гіперзвукової ракети "Хвасон-8". КНДР випустила одну ракету малої дальності по Східному морю. Ця ракета могла стати зброєю нового типу.

Проте Японія і США заявили про загрозу безпеці після запусків крилатих ракет у Північній Кореї.

На початку січня 2022 року Північна Корея випустила невідомий снаряд вже у бік своїх східних вод. Оборонне відомство Японії заявило, що Північна Корея випустила, ймовірно, ракету. Запуск відбувся після того, як лідер Північної Кореї Кім Чен Ин на зборах правлячої партії пообіцяв подальше посилення військового потенціалу.