У США вчені розробили "літаючу тарілку" для дослідження Місяця

У США розробили "літаючу тарілку" для подорожей Місяцем MIT

Космічний корабель ширятиме над поверхнею користуючись силою електростатичного відштовхування

Вчені Массачусетського технологічного інституту (MIT) пропонують використовувати незвичайний апарат у формі літаючої тарілки для дослідження Місяця. Про це повідомляє Science Alert.

Відповідно до проєкту, космічний корабель ширятиме над поверхнею користуючись силою електростатичного відштовхування.

Зазначається, що "літаюча тарілка" буде живитися від електричного поля, яке створюється через пряму дію Сонця і плазми, що оточує його.

Як стверджують учені, за відсутності атмосфери ця сонячна дія створює заряд, здатний піднімати пил на висоту понад метр над поверхнею Місяця, і цю енергію можна використовувати.

Передбачається, що корабель "стрілятиме" негативно зарядженими іонами по поверхні, щоб піднятися. При цьому паливом послужить звичайна сіль, оскільки вона може дати необхідну кількість іонів.

Крихітні іонні пучки використовуватимуться як для зарядки транспортного засобу, так і для збільшення природного поверхневого заряду, протидіючи гравітації.

Новини за темою: Прискорене розширення Всесвіту: Вчені висунули нову гіпотезу

"Рельєф астероїда може бути абсолютно нерівним, і доти, доки у вас є керований механізм, який утримує ваш ровер у плаванні, ви можете пересуватися дуже пересіченою, незвіданою місцевістю, без необхідності фізично ухилятися", – додають вчені.

Підкреслюється, що іонні двигуни є невеликими соплами, які раніше використовувалися для переміщення супутників у космос.

Фактично паливо є розплавом солі, який при попаданні електричного заряду вилітає із сопел у вигляді променя. Тут заряд переноситься на поверхню нижче, щоб доповнити природний заряд.

Зокрема математичні моделі підтвердили, що ця ідея може працювати та забезпечить достатню тягу для того, щоб апарат відірвався від землі.

Наголошується, що у лабораторному експерименті з використанням іонно-рідких джерел іонів для створення електростатичної сили команда змогла змусити левітувати невеликий ровер розміром із долоню та вагою близько 60 грамів.

Дослідники запевняють, що для того, щоб підняти ровер на пристойну висоту, буде потрібно подальше моделювання, але основні розрахунки підтвердяться.

Новини за темою: Російські "літаючі тарілки" здійснять революцію вже у 2024 році

Нагадаємо, раніше вчені заявили, що певні прояви життя потенційно можуть існувати у кислотних хмарах Венери. Дослідники визначили хімічний шлях, за допомогою якого краплі сірчаної кислоти, що залишилися в хмарах Венери, можуть бути нейтралізовані.