У США вченим передали скелет вимерлого кита, який подружня пара зберігала в гаражі

Фото з відкритих джерел

Кістки належали виду китів, які вимерлт близько 300 років тому

У США до Університету Північної Кароліни предали знайдені великі кістки кита. Подружня пара Рита і Том МакКейб виявила їх під час прогулянок пляжем Вест-Онслоу в 1970-х роках. Після того вони багато років провалялися в гаражі. Про це повідомляє Phys.org.

Зазначається, що кістки належали виду китів, які вимерли близько 300 років тому.

"Ми були дуже схвильовані, тому що було дуже мало наукової інформації про популяцію сірих китів у Північній Атлантиці, тому що їх тут більше не було", - розповів Девід Вебстер, професор та старший заступник декана Коледжу мистецтв та наук Університету Північної Кароліни (UNCW) .

На його думку, пара, яка вже померла, була б рада дізнатися, що їхня колекція може продовжувати допомагати дослідникам.

У Смітсонівському інституті сподіваються, що пожертвуваний зразок допоможе дати уявлення про сірих китів у Північній Атлантиці та про те, яким було життя сотні років тому.

"Екземпляри, подібні до цих, прив’язані до місця і часу. Вони розповідають нам, яким був колись світ", - сказав Ніколас Паєнсон, куратор копалин морських ссавців у Національному музеї природної історії.

Наголошується, що спочатку дослідники подумали, що зразок був горбатим китом, але більш ретельне вивчення виявило рідкісний сюрприз. На кістках є утворення, які допомогли зрозуміти, де могла жити тварина.

"Дослідники UNCW за допомогою радіовуглецевих тестів виявили, що кісткам сотні років і, ймовірно, їх викинуло на берег після того, як молодий кит помер природною смертю в період міграції", - розповіли науковці.

Фахівці припускають, що туша попливла в затоку Нью-Рівер і опинилася в прилеглих солончаках.

Як сказав у пресрелізі професор UNCW Девід Ла Вер, на останках, знайдених уздовж пляжу Вест-Онслоу неподалік військової бази Кемп-Лежен, є сліди, що вказують на те, що корінні американці, можливо, розрізали тушу кита після його смерті.

Як відомо, північноатлантичні сірі кити, як випливає з назви, жили в північній Атлантиці до того, як їх востаннє бачили у 1700-х роках. Хоча точна причина зникнення невідома, їхнє середовище проживання зробило їх вразливими для китобійного промислу.

Новини за темою: В Англії група вчених знайшла рештки пʼятьох мамонтів льодовикового періоду

Нагадаємо, раніше ми писали, що археологи, які вивчали печеру Хайда-Гваї на архіпелазі біля північного узбережжя канадської провінції Британська Колумбія, отримали найстаріші свідчення про одомашнення собак у Північній та Південній Америці