У США вперше випустили монету із зображенням темношкірої жінки

Фото з відкритих джерел

Мая Енджелоу була відомою американською феміністкою та поетесою

У США вперше випустили монету, на якій зображена темношкіра жінка – Мая Енджелоу, яка була відомою американською феміністкою та поетесою. Про це повідомляє The Guardian.

Монета вартістю 25 центів із її зображенням надійшла в обіг 10 січня. Мая зображена з розпростертими руками (як птах у леті) на тлі сонця, що сходить. Монетний двір США заявив, що образ Маї Енджелоу був "навіяний її поезією та символізує її спосіб життя".

"Щоразу, коли ми змінюємо дизайн нашої валюти, ми маємо можливість сказати щось про нашу країну – що ми цінуємо і як ми розвивалися як суспільство. Я дуже пишаюся тим, що ці монети відзначають внесок деяких найвидатніших жінок Америки, зокрема Маї Енджелоу", – сказала Джанет Єллен, міністр фінансів США.

Відомо, що Мая Енджелоу померла у 2014 році. Вона була автором книги "Я знаю, чому птах у клітці співає", в якій писала про расову дискримінацію, з якою зіткнулась у дитинстві. Загалом вона написала 36 книг та отримала понад 20 почесних ступенів. Мая зачитала свій вірш "На пульсі ранку" на інавгурації Білла Клінтона у 1992 році і була нагороджена Президентською медаллю свободи від Барака Обами у 2010 році.

The Guardian

Новини за темою: Українські монети - у десятці кращих монет світу, - НБУ

Як повідомлялося раніше, помер 94-річний Сідні Пуатьє, який став першим темношкірим актором, що отримав премію "Оскар".

Він отримав у 1964 році "Оскар" за найкращу чоловічу роль у фільмі "Польові лілії". Після цієї нагороди він ще зіграв у десятках телешоу та фільмах, серед яких "Спекотної ночі" та "Вгадай, хто прийде на обід".