У США випустили темношкіру ляльку Барбі на честь Іди Веллс

Фото з відкритих джерел

Вона була журналісткою та борчинею за права жінок

Американська компанія Mattel Inc. випускає Барбі на честь відомої темношкірої журналістки Іди Б. Веллс (Іда Белл Веллс-Барнетт). Інформація про створення нової ляльки з’явилася на сторінці Barbie в Instagram.

Як зазначається, лялька Іди Б. Веллс з’явиться в серії "Жінки, що надихають" (Inspiring Women), присвяченій "героїням, які проклали шлях поколінням дівчаток до великих мрій та змін".

"Коли діти дізнаються про таких героїв, як Іда Б. Уеллс, вони не просто уявляють собі краще майбутнє – вони знають, що мають силу втілити його в життя", – наголосили в компанії.

Нова лялька з’явиться у великих роздрібних магазинах до 17 січня.

Як відомо, Іда Б. Веллс – відома журналістка та суфражистка. Вона брала активну участь у боротьбі з расизмом у США, критикувала сегрегаційні школи та була активісткою руху за права жінок. Також Іда була співзасновницею кількох організацій, зокрема Національної асоціації сприяння прогресу кольорового населення (NAACP).

У 2020 році Іда Б. Веллс була посмертно удостоєна Пулітцерівської премії – "за видатні та сміливі репортажі про жахливе та жорстоке насильство над афроамериканцями в епоху лінчування".

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Barbie (@barbie)

Новини за темою: Пішов з життя перший темношкірий актор, який став володарем "Оскара"

Нагадаємо, раніше у США вперше випустили монету, на якій зображена темношкіра жінка – Мая Енджелоу, яка була відомою американською феміністкою та поетесою.