Новини » Світ Читать эту новость на русском

У США знайшли уламки "корабля-привида", який зник у XVII столітті

Daily Express

Затонуле судно "Грифон" було однією з найвідоміших морських загадок Америки

Мисливці за скарбами Стіві та Кеті Ліберт виявили уламки "корабля-привида" Грифон, який затонув майже 343 роки тому на Великих озерах у США. Про це повідомляє видання Daily Express.

Судно, побудоване французьким дослідником Рене-Робером Кавальє де Ла Салем для пошуку шляхів в Азію, зникло в 1679 під час доставки вантажу цінного хутра через озеро Мічиган.

Наголошується, що зникнення Грифона стала однією з найвідоміших морських загадок. Мисливці за кораблетрощами вважали його "Святим Граалем" Великих озер.

Daily Express

Ліберти встановили, що уламки, знайдені в озері Мічиган у попередні роки, належать саме Грифону.

Новини за темою: На Хмельниччині у палаці Орловських виявили розписи 18 століття

Згідно з поширеною легендою, судно було прокляте шаманом ірокезів. За іншою версією, корабель міг бути захоплений індіанцями, які перебили екіпаж та згодом спалили судно.

Сам де Ла Саль вважав, що команда Грифона зчинила заколот і вкрала цінний вантаж, потопивши при цьому корабель. Були також ті, хто вірив, що Грифон став "кораблем-привидом".

Самі Ліберти вважають, що причиною загибелі судна став багатоденний шторм. На уламках не було слідів вогню, що спростовує теорію про захоплення корабля. При цьому на користь версії про шторм свідчить відстань у кілька кілометрів між бушпритом та іншими знайденими частинами.

Новини за темою: У Китаї виявили гробницю V століття

Нагадаємо, раніше Ввнтажне судно Francia, на борту якого було 130 нелегальних пасажирів, затонуло біля північно-східного узбережжя Мадагаскару - загинули щонайменше 17 людей. 68 людей зникли безвісти.