У Туреччині знайшли останки юнака, загиблого під час цунамі 3600 років тому

Phys.org

Скелет людини виявили біля однієї зі стін у позі, характерній для жертв цунамі

Археологи в ході розкопок знайшли останки юнака, загиблого близько 3600 років тому внаслідок цунамі, викликаного виверженням вулкану Тера на острові Санторіні. Про це повідомляє Phys.org.

Як зазначається, знахідку та свої висновки вчені описали у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Зокрема, у публікації йдеться, що ця знахідка підтверджує здогадки про масштаб виверження вулкана Тера, від якого могла загинути критська цивілізація.

Острів Санторіні розташований у східному Середземномор’ї, на північ від Криту. Раніше не було жодного підтвердження, що виверження вулкану на острові справді викликало цунамі, тож рештки юнака, які знайшли на розкопках у Чешме-Багларарасі, а також рештки собаки та декілька артефактів доби бронзи, стали першим доказом цього.

Відомо, що радіовуглецеве датування знахідок показало, що вони належать до періоду не раніше 1612 року до нашої ери. Також під час розкопок були знайдені пошкоджені стіни, щебінь, відкладення та попіл, які є свідченнями цунамі. Зазначається, що скелет юнака виявили біля однієї зі стін у позі, характерній для жертв цунамі.

Новини за темою: Німецькі археологи розкопали в Баварії скелет молодої жінки

Нагадамо, раніше поблизу Рима на доісторичному об'єкті археологи знайшли останки дев'яти неандертальців.

Знахідку розкопали в Гротта-Шваттарі, доісторичних печерах, знайдених понад 80 років тому за 100 метрів від узбережжя Тірренського моря в Сан-Феліче-Чирчео в регіоні Лаціо.