У Великій Британії склали найстаріше у світі генеалогічне дерево

Генетики склали найбільше генеалогічне дерево. Фото: dt.ua/TECHNOLOGIES

Члени родини належали до однієї з перших спільнот британських пастухів

Науковці Великої Британії створили, на їхню думку, найстаріше генеалогічне дерево в історії за допомогою ДНК-аналізу. Про це повідомив The Guardian.

Як зазначається, у дослідженні взяли участь археологи та біологи з декількох закладів, включаючи Університет Ньюкасла у Британії, Університет Країни Басків в Іспанії, Віденський університет в Австрії та Гарвардський університет у США.

Так, дослідники вивчили кістки та зуби 35 людей в одному з найбільших неолітичних поховань поблизу села Хезлтон у Котсволдсі. Судячи з результатів ДНК-аналізу, 27 із похованих там 35 осіб були біологічними родичами – представниками пʼяти безперервних поколінь однієї родини.

За словами вчених, вони мешкали у цій місцевості близько 5700 років тому та належали до однієї з перших спільнот британських пастухів. Ці люди харчувалися переважно молочними продуктами та дотримувалися багатої білком дієти.

Найстаріше у світі генеалогічне дерево The Guardian

Новини за темою: У Китаї знайшли ідеально збережений ембріон динозавра

Нагадаємо, що раніше дослідники з Базельського університету виявили пропущену частину м'язів щелепи й вперше докладно описали цей шар.

При цьому, за словами фахівців, нововиявлений м'яз прикріплений до м'язової (або "короноїдної" частини) відростка нижньої щелепи й проходить від задньої частини вилиці.