Новини » Світ Читать эту новость на русском

У ВООЗ назвали кілька умов якнайскорішого завершення пандемії коронавірусу

Ганс Клюґе Фото з відкритих джерел

Необхідно вакцинувати 70% світового населення та мати ефективні ліки для лікування COVID-19

Пандемія коронавірусу може завершитися, коли буде охоплено вакцинацією 70% світового населення та за умови наявності ефективних і безпечних противірусних препаратів для лікування COVID-19. Про це заявив глава Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я Ганс Клюге в інтерв'ю ТАСС.

"Вона закінчиться, коли ми зміцнимо наші системи охорони здоров'я і навчимо наших майбутніх медичних працівників, як краще підготуватися до наступної пандемії. Вона закінчиться, коли ми перестанемо реагувати на кризу як окремі національні держави і виступимо проти неї всі разом, як одна сім'я. Вона закінчиться, коли всі без винятку озброяться наукою і візьмуть на себе відповідальність за свої дії", - наголосив він.

Водночас, Клюге додав, що COVID-19 може стати ендемічним, як грип.

"COVID-19 тут надовго і, ймовірно, стане ендемічним, як грип або чотири інших коронавірусу, що викликають застуду. Ми очікуємо, що поєднання природного і щепленого імунітету в кінцевому підсумку допоможе покласти край цій пандемії", - резюмував глава ЄРБ ВООЗ.

Новини за темою: Як безпечно зустріти новорічно-різдвяні свята в умовах пандемії COVID-19: У МОЗ дали рекомендації

Нагадаємо, раніше експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я заявляли, що попри поширення штаму "Омікрон" пандемія коронавірусу може завершитися вже наступного року.