У Єгипті археологи розкопали будинок стародавньої гірничодобувної місії

У Єгипті виявили будинок стародавньої гірничодобувної місії Ministry of Tourism and Antiquities

Ділянка знаходиться поряд з кількома родовищами міді та бірюзи, які в давнину активно видобувалися

У Єгипті археологи, що працюють у районі Ваді-ен-Насаб на Сінаї, виявили "штаб-квартиру" стародавньої гірничодобувної компанії, яка сягає Середнього царства. Про це повідомляє HeritageDaily.

Зазначається, що ділянка розташована поряд з кількома родовищами міді та бірюзи, які в давнину активно добувалися.

У ті часи мідь використовувалася насамперед для виготовлення сільськогосподарських інструментів та зброї, а бірюза - для дрібних предметів, таких як амулети та намисто.

Підкреслюється, що відкриття було зроблено в рамках проєкту розвитку Синаю. Археологи розкопали велику кам’яну споруду, складену з блоків пісковика.

За словами Мустафи Вазірі, генерального секретаря Вищої ради у справах старожитностей, цей будинок використовувався як адміністративний центр для розрізнених гірничодобувних груп, що прямували на Синай.

Зокрема вивчення руїн показало, що споруда займала 225 квадратних метрів і складалася з двох поверхів (про що свідчить ряд колон і знайдені на місці залишки сходів).

За словами науковця, будівля була розташована приблизно за шість кілометрів на захід від містечка Серабіт-аль-Хадим, де містилися бірюзові копальні та храм богині Хатхор, символом якої вважалася бірюза.

Археологи припускають, що вона була побудована в період Середнього царства (між 2040 і 1783 до нашої ери) і залишалася заселеною до Другого перехідного періоду, тобто приблизно до 1715 до нашої ери.

Наголошується, що всередині будівлі було до двох залів, умивальна, кухня та кілька печей для плавки міді.

Ще одна кімната використовувалася як майстерня для підготовки та полірування бірюзи перед її транспортуванням назад до основних населених пунктів Єгипту.

Новини за темою: Китайські археологи розкопали стародавню виноробню, якій понад 700 років

Нагадаємо, раніше ми писали, що польські вчені виявили стародавню кам’яну ігрову дошку під час археологічних розкопок поселень бронзової доби поблизу села Айн-Бані-Сайда в Омані. Раніше ігрові дошки цього типу були знайдені на стоянках бронзової доби в Індії, Месопотамії та Східному Середземномор'ї.