Україна надала аварійну допомогу енергомережі Польщі

Енергетика. Фото: УНІАН

Її загальний обсяг склав 945 МВт-год

Національна енергетична компанія "Укренерго" надала аварійну допомогу Польщі обсягом 945 МВт-год. Про це йшлося на сайті компанії.

"У понеділок, 6 грудня 2021 року, з 09:00 до 16:00 (за київським часом) диспетчерський центр НЕК "Укренерго" на запит польського оператора системи передачі Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) надав енергомережі Польщі аварійну допомогу з Об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України. Загальний обсяг аварійної допомоги склав 945 МВт-год (135 МВт рівним графіком упродовж семи годин поспіль)", - йдеться у повідомленні.

При цьому для надання зазначеної аварійної допомоги блок №7 Добротвірської ТЕС було перефіксовано на ПЛ 220 кВ Добротвірська ТЕС — Замость.

Як відомо, аварійну допомогу, як крайній захід в балансуванні енергосистеми, активують всі країни, з якими синхронізована енергосистема України, зокрема держави ЄС, які є членами ENTSO-E. Застосування такого механізму у випадку порушення режиму роботи енергосистеми відповідає європейській практиці синхронної роботи в енергооб’єднанні (де кожен з учасників енергооб’єднання зобов’язаний мати підписані угоди про аварійну допомогу з усіма сусідніми операторами системи передачі).

Новини за темою: Україна збільшила вдвічі імпорт електроенергії з Білорусі

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна почала головувати в Енергетичному співтоваристві терміном на 1 рік, прийнявши естафету від Сербії.

Водночас у Міненергетики зазначили, що Україна під час головування докладатиме всіх зусиль для підвищення ролі енергетичної солідарності.