В Афганістані жінки вийшли на акцію проти дій режиму "Талібану"

В Афганістані жінки вийшли на акцію проти дій режиму Талібан Mohd Rasfan/AFP

Таліби намагалися перешкодити журналістам висвітлювати марш

У столиці Афганістану Кабулі група жінок влаштувала громадську акцію із закликом поважати права жінок та звинуватила "Талібан" у таємному вбивстві солдат, які служили колишньому, підтримуваному США, уряду. Про це повідомляє Al Jazeera.

"Близько 30 жінок зібралися біля мечеті в центрі Кабула у вівторок і пройшли кілька сотень метрів, скандуючи "справедливість, справедливість", перш ніж їх зупинили підрозділи Талібану", - цитує Al Jazeera кореспондента AFP.

Зазначається, що таліби також намагалися перешкодити журналістам висвітлювати марш.

Зокрема бойовики "Талібану" ненадовго затримали групу репортерів і конфіскували обладнання у деяких фотографів, видаливши зображення з їхніх камер, перш ніж повернути.

"Я хочу сказати всьому світу, сказати талібам припинити вбивства. Ми хочемо свободи, ми хочемо справедливості, ми хочемо дотримання прав людини", - розповіла AFP Наєра Коахістані, одна з учасниць акції.

Як відомо, з того часу, як "Талібан" повернувся до влади в серпні, було фактично заборонено несанкціоновані протести, а демонстрації проти правління талібів блокуються.

Зокрема під час акції протесту учасниці заявили, що загальна амністія, оголошена талібами у серпні, порушується. Жінки також висловили заперечення проти обмежень, з якими вони стикаються під час правління "Талібану".

Підкреслюється, що протест відбувся через кілька тижнів після оприлюднення звітів Організації Об'єднаних Націй, Amnesty International та Human Rights Watch, які заявили про понад 100 позасудових убивств, здійснених талібами з моменту захоплення влади.

Новини за темою: В Афганістані "Талібан" почав видавати паспорти та документи на виїзд із країни

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Афганістані таліби закликали місцеві телеканали припинити показ фільмів і шоу за участю жінок. Через втрату роботи колишні журналістки змушені торгувати на вулиці.