В Антарктиді виявили унікальну екосистему крижаної риби

Інститут полярних та морських досліджень ім. Альфреда Вегенера

Найбільша колонія у світі налічує 60 млн гнізд

В Антарктиді у вкритому кригою морі Ведделла виявили найбільшу у світі колонію гнізд крижаної риби. Про це повідомили в Інституті полярних та морських досліджень ім. Альфреда Вегенера (Німеччина).

За даними дослідників, загальна площа колонії становить 240 квадратних кілометрів, що дорівнює розміру острова Мальта. В середньому одне гніздо розміщене на площі в три квадратні метри, проте є випадки, коли одне-два активні гнізда перебувають на одному квадратному метрі. Загальна кількість рибних гнізд оцінюється приблизно у 60 мільйонів.

Команда змогла чітко ідентифікувати рибні гнізда близько 15 сантиметрів завглибшки та 75 сантиметрів у діаметрі, які відрізнялися від мулистого морського дна круглою центральною ділянкою з невеликого каміння.

Також науковці встановили, що є декілька типів рибних гнізд: "активні", в яких було 1500-2500 ікринок і які охороняють дорослі риби; гнізда, що містять тільки ікру; невикористовувані гнізда, поблизу яких можна було побачити або рибу без ікри, або мертву.

Як виявилося, цей регіон є популярним місцем для тюленів Ведделла - у 90% випадків вони пірнали у пошуках їжі в районі активних гнізд риб.

Інститут полярних та морських досліджень ім. Альфреда Вегенера

Новини за темою: Вчені заявили, що кораблі руйнують екосистему Антарктиди

Нагадаємо, поблизу української станції "Академік Вернадський" в Антарктиді помітили рекордні для цього сезону скупчення пінгвінів. У більшості це субантарктичні пінгвіни (дженту) або пінгвіни Аделі.