В Австралії зафіксували температурний рекорд

Фото з відкритих джерел

Повітря прогрілося до +50,7 °С

На півночі штату Західна Австралія в містечку Онслоу фахівці удруге зафіксували температурний рекорд. Про це повідомляє BBC.

Востаннє таку температуру в Австралії фіксували понад 60 років тому у місті Уднадатта, яке розташоване у пустелі штату Південна Австралія.

Як зазначається, аномальна спека виникла через відсутність грозової активності вздовж узбережжя регіону. Це і призвело до накопичення гарячого повітря.

Синоптики прогнозують, що у пʼятницю, 14 січня, може стати ще більш спекотно, але вже через кілька днів має прийти похолодання.

Людський вплив на природу все більше змінює клімат, уже зараз температура на планеті виросла на 1,2 °C у порівнянні з доіндустріальним періодом.

За прогнозами ООН, без різкого скорочення шкідливих викидів до кінця століття глобальна температура може піднятися на 2,7 °C вище доіндустріального рівня.

Новини за темою: Температура Світового океану б'є рекорди шостий рік поспіль, – вчені

Нагадаємо, у 2021 році по всьому світу було зафіксовано понад 400 температурних рекордів.

Зазначається, що такі дані опублікував метеоролог Максиміліано Еррера, який відстежує екстремальні погодні умови по всьому світу і щорічно публікує список рекордів, побитих у попередньому році.