У Британії 13-річна дівчинка виявила скарб бронзової доби, археологи знайшли ще один

На британській фермі знайдено два скарби бронзової доби BBC

Дослідники виявили близько 200 предметів, коли почали розкопки навколо місця виявлення першого скарбу

В Британії 13-річна дівчинка виявила скарб із 65 сокир та інших предметів під час пошукової поїздки у поле неподалік Ройстона, Хартфордшир, а ще один скарб був знайдений поблизу. Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що археологи виявили близько 200 предметів, коли почали розкопки навколо місця виявлення першого скарбу.

Знайдені предмети вирушили до Британського музею, де їх вивчать фахівці.

Вчені вважають, що знахідки можуть бути пов’язані, і обидва розглядалися як потенційні "скарби" відповідно до англійського "Закону про скарби".

Підкреслюється, що перший скарб, у тому числі леза сокир, датовані приблизно 1300 роком до нашої ери, було виявлено 13-річною Міллі із Саффолка, яка займалася розвідкою разом зі своїм батьком.

Коли він відкопав перший предмет, Міллі сказала, що вони пожартували, що це може бути сокира — і так воно й було.

Зокрема інші учасники тієї ж організованої поїздки визначили ще один потенційний скарб дуже близько до сокир Міллі.

Наголошується, що наступного дня археологи з Ради графства Кембріджшир та Oxford Archeology East були негайно викликані для проведення професійних розкопок на цих двох ділянках.

"Ми можемо підтвердити, що те, що ми вважаємо двома скарбами бронзової доби, що містять близько 200 предметів, було знайдено на землі недалеко від Ройстона. Вони розглядаються як два окремі, але пов’язані один з одним потенційні скарби, як це визначено в Законі про скарби 1996 року", - сказала голова комітету ради з навколишнього середовища та зелених інвестицій, радник Лорна Дюпре.

Вона наголосила, що ці два скарби були "дуже захоплюючим відкриттям".

За словами Дюпре, Міллі планує повертатися сюди з батьком щонеділі, сподіваючись знайти ще один скарб.

Дівчинка своєю чергою заявила, що якщо їй запропонують гроші за її частину знахідки, вони будуть розділені порівну із землевласником.

Новини за темою: На Миколаївщині археологи розкопали мармуровий карниз часів Римської імперії та ритуальне поховання

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Будапешті, у так званому Спаньолреті, під час будівництва житлового будинку було розкопано раніше невідоме поселення епохи неоліту. За словами археологів розкопки у даному районі продовжуються з 2016 року, а восени 2021 року було знайдено десятки артефактів.