В Ефіопії бойовий дрон убив 17 людей

Фото з відкритих джерел

Речник ефіопського уряду та Міністерство оборони країни не прокоментували цей інцидент

В ефіопському регіоні Тиграй унаслідок атаки з дрона загинули 17 цивільних. Це сталося в день, коли прем’єр-міністр Ахмед Абій спілкувався із президентом Сполучених Штатів Джозефом Байденом, повідомляє Associated Press.

За повідомленням місцевої адміністрації, у понеділок внаслідок атаки з дрона поблизу селища Май Цебрі загинули 17 людей, серед них – жінки. Також цю інформацію журналістам підтвердили очевидці. Речник ефіопського уряду та Міністерство оборони країни не прокоментували цей інцидент журналістам.

ЗМІ зазначає, що такі атаки трапляються часто останнім часом, оскільки урядові війська намагаються вибити повстанців з регіону Тиграй. Зазначається, що цей останній удар відбувся в той самий день, коли прем’єр-міністр Ефіопії в телефонній розмові пообіцяв Джо Байдену уникати атак проти цивільних та піти на діалог з повстанцями.

Також повідомляється, що президент США Джо Байден закликав Абія звільнити людей, які були заарештовані після проголошення у країні надзвичайного стану. Серед затриманих є журналісти, зокрема кореспондент AP Амір Аман Кіяро.

Новини за темою: На півночі Ефіопії оголосили про продовольчу катастрофу

Нагадаємо, з грудня 2020 року в Тиграї проводиться антитерористична операція з метою нейтралізації окремих структур НФЗТ (Народний фронт звільнення Тиграя), що діють на території штату.

У червні 2021 року в місті Тогога на півночі ефіопського штату Тиграй загинули не менше ніж 80 людей внаслідок авіаудару.

У липні 2021 року в Ефіопії повстанські загони з регіону Тиграй захопили міста Дессі та Комболча, а також стратили понад сотню місцевих жителів. 

У грудні 2021 року ефіопська армія відвоювала у повстанців із Фронту визволення народу Тиграю (ФВНТ) місто Лалібела, яке перебуває у списку спадщини ЮНЕСКО.