Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Іспанії підтвердили перший випадок штаму коронавірусу "Омікрон"

"Омікрон" виявили у мандрівника з Південної Африки

Фото з відкритих джерел

В Іспанії підтвердили перший випадок варіанта коронавірусу "Омікрон", його виявили в Мадриді. Про це посиланням на місцеві ЗМІ повідомляє "Європейська правда".

Зазначається, що "Омікрон" виявили у мандрівника з Південної Африки і що пацієнт "здоровий".

"51-річний чоловік повернувся з Південної Африки 28 листопада після зупинки в Амстердамі, у нього легкі симптоми, і він перебуває на самоізоляції", - йдеться у заяві Міністерства охорони здоров'я країни.

Також повідомляється, що влада "веде епідеміологічне спостереження за людьми, які перебували у безпосередньому контакті з пасажиром літака, який приземлився в Мадриді з нідерландської столиці".

Інфекція була виявлена ​​шляхом скринінгу за допомогою тесту на антиген в аеропорту, а секвенування було виконано в понеділок за допомогою "надшвидкої процедури", яка дозволяє отримати результат того ж дня.

Новини за темою: У Євросоюзі надали рекомендації щодо нового штаму коронавірусу "Омікрон"

Нагадаємо, штам коронавірусу "Омікрон", потенційно більш заразний та більш стійкий до вакцин, вперше виявили у ПАР. Низка країн через це призупинили авіарейси з країн півдня Африки або посилили обмеження на в’їзд для мандрівників з них.

Вже декілька європейських країн повідомили про виявлення у себе перших хворих з новим штамом, майже усі випадки пов'язані з поїздками до Африки. 

Новий варіант коронавірусу викликав глобальну тривогу, науковці намагаються з'ясувати, чи є він стійким до вакцин.