Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Ізраїлі спалах пташиного грипу: Загинули тисячі журавлів

Вірус вражає Ізраїль щорічно, але спалах цього року набагато більший, ніж у попередні роки

Фото з відкритих джерел

У заповіднику на півночі Ізраїлю стався спалах пташиного грипу, який забрав життя понад 2000 диких журавлів, що є дуже високим показником для сезонного грипу. Про це повідомляє Phys.org.

Зазначається, що окрім 2000 загиблих птахів, ще 10 000 вважаються інфікованими. 

Cтарший науковий співробітник Управління природи та парків Ізраїлю Урі Навєх розповів, що вірус вражає Ізраїль щорічно, але спалах цього року набагато більший, ніж у попередні роки.

Новини за темою: В Індії від пташиного грипу померла дитина, - ЗМІ

Як і щороку, з жовтня до Ізраїлю прибуло близько 100 000 диких журавлів, більшість із яких зупинялися в долині Хула, важливій точці на шляху їхньої міграції до Африки. За оцінками, у цьому районі залишилося понад 40 000 птахів.

За повідомленням міністерства сільського господарства Ізраїлю, пташиний грип H5N1 було виявлено в деяких популяціях курей на півночі Ізраїлю. Міністерство призупинило продаж яєць із постраждалих господарств. 

Як повідомляється, H5N1 рідко поширюється серед людей, але в минулому були зафіксовані спалахи. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, з 2003 року від H5N1 загинуло понад 450 людей, переважно в Індонезії, Єгипті та В'єтнамі. Більшість хворих контактували із зараженими птахами.

Нагадаємо, раніше у китайських провінціях Гуансі та Сичуань виявили два випадки інфікування пташиним грипом високопатогенного різновиду H5N6. З 2014 року у Китаї підтвердили 37 випадків зараження людей пташиним грипом H5N6.