У Китаї під час розкопок виявили унікальний цвинтар бронзової доби

В Китаї розкопали унікальний цвинтар бронзової доби

Ancient Origins

Знахідки включають різноманітні артефакти

У Китаї після двох років розкопок виявили 3000-річний клановий цвинтар із могилами, повними скарбів. Про це повідомляє Ancient Origins.

Розташовані в Аньяні, північному місті провінції Хенань, гробниці датуються періодом династії Шан, яка є найпершою правлячою династією Китаю.

Зазначається, що 6 січня 2022 року Аньянський інститут культурних реліквій та археології заявив, що на місці археологічних розкопок знайдено "18 фундаментів будівель, 24 гробниці, чотири ями для коней і колісниць, а також ряд дивовижно неушкоджених реліквій, зокрема нефритові та кам’яні предмети", а також вироби із бронзи з написом "Се".

Вчені наголошують, що ця назва належить клану Се, що існував за часів династії Шан.

Наразі дослідники намагаються встановити соціальний статус клану, зокрема поділ праці та їхні стосунки з королівською родиною Шан.

Конг Демінг, директор інституту, повідомив, що археологи виявили шість возів, кількох воїнів та коней, похованих разом із мертвими. Усі вони були виявлені у глибоких ямах. Крім того, предмети та інші реліквії були оздоблені "розкішними прикрасами".

За його словами, деякі воїни носили "шапки із зав’язками з черепашок, а лоби деяких коней були прикрашені золотим шпоном та бронзовою підкладкою".

Конг пояснив, що знахідки включають різноманітні артефакти, і всі вони відносно добре збереглися. Відповідно, директор дійшов висновку, що відкриття має "велике значення для вивчення масштабів та розташування руїн династії Шан".

Як відомо, Аньян - одне із семи стародавніх міст Китаю, але саме тут зародилися ранні уявлення про китайську культуру. Аньян важливий з погляду археології, оскільки тут було виявлено так звані листи на кістках оракула, які є основою сучасної китайської мови.

Ці написи є найранішою відомою формою китайської писемності та найранішим із відомих прямих предків сучасних китайських ієрогліфів.

Новини за темою: У столиці Норвегії археологи виявили давній рунічний напис

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Римі під час розкопок в гробницях у районі Аппіо-Латино археологи знайшли давню статуетку собаки. Артефакт виявили в ранньому археологічному шарі, який містив рясні фрагменти розписаної фресками штукатурки.