Новини » Світ Читать эту новость на русском

В Уельсі виявили сліди одного з ранніх видів динозаврів

Їм понад 200 мільйонів років

В Уельсі виявили сліди одного з найперших видів динозаврів, якому понад 200 мільйонів років. Про це повідомляє CNN.

Як зазначається, відбитки знайшли на пляжі у місті Пенарт (південь Уельсу). Фотографію відбитка дослідники Лондонського музею природознавства отримали від одного з палеонтологів-любителів.

"Ми отримуємо багато повідомлень від громадськості про знахідки, і більшість з них є геологічними обʼєктами, які можна легко прийняти за сліди динозаврів. Проте, оцінивши фотографію, ми подумали, що на це варто глянути", — сказала співробітниця музею Сюзанна Мейдмент.

Вивчивши сліди, вчені дійшли висновку, що вони стосуються тріасового періоду й належать ранньому завроподу або його родичу.

"Ми вважаємо, що відбитки, які ми бачили в Пенарті, рівномірно розподілені, і це дозволяє припустити, що тварина йшла. Ми також бачили зсувні облямівки, де ґрунт був витиснутий вгору. Ці структури характерні для активного руху мʼяким ґрунтом", — додав колега Мейдмент, професор Пол Баррет.

Повідомляється, що знахідки також можуть розкрити інформацію про поведінкові якості динозаврів, наприклад, як вони ходили та пересувалися стадами.

Новини за темою: У Китаї знайшли ідеально збережений ембріон динозавра

Нагадаємо, раніше палеонтологи з Великої Британії з'ясували, що останки динозавра, виявлені на острові Вайт у протоці Ла-Манш у 2004 році, належать до раніше невідомого виду, родича велоцираптора. Цей вид датується раннім крейдяним періодом, понад 100 мільйонів років тому.