В Японії випробували метод з пересадкою клітин для лікування травм спинного мозку

Фото з відкритих джерел

Вчені вивчають способи регенерації нервів із застосуванням клітин iPS у пацієнтів, які втратили моторні і сенсорні функції

Група японських дослідників провела перші у світі клінічні випробування з пересадкою клітин, отриманих з індукованих плюрипотентних стовбурових клітин iPS, для лікування травм спинного мозку. Про це повідомляє NHK world japan.

Два професори університету Кейо – Окано Хідеюкі і Накамура Масая очолюють групу, яка вивчає способи регенерації нервів із застосуванням клітин iPS у пацієнтів, які втратили моторні і сенсорні функції.

На онлайн пресконференції у п'ятницю вчені повідомили, що вони провели пересадку близько двох мільйонів клітин, отриманих з клітин iPS, пацієнту, який переніс травму спинного мозку менш ніж за чотири тижні до операції.

Клінічні досліди з пересадки клітин NHK world japan

Вчені повідомляють, що стан пацієнта хороший і що вони будуть спостерігати за ним протягом одного року, щоб переконатися в безпеці проведеної процедури. Очікується, що подібні операції будуть зроблені ще трьом пацієнтам.

Новини за темою: Потребує допомоги 30-річний Сергій Бабій з Києва, якому необхідна операція із заміни клапана серця

Нагадаємо, у грудні 2021 року у Херсоні медики провели унікальну операцію з видалення тромбу з мозкових артерій. Тромбекстракцію проводили 63-річній жінці, у якої несподівано ослабли кінцівки прямо на вулиці.