• На сьогодні сніг у регіоні випадає набагато частіше, ніж йде дощ.
  • Ситуація зміниться в разі підвищення середньої температури на планеті на 3 градуси за Цельсієм.
  • Але навіть якщо вона підвищиться на 1,5-2 градуси, у південній частині Арктики, наприклад, в Гренландії та Норвезькому морі, вже почнуть переважати дощі.

Наголошується, що кліматичні моделі показують перехід від снігу до дощу в центральній Арктиці до 2060-2070 року, якщо викиди вуглецю в атмосферу не знизяться.

Раніше вчені припускали, що це трапиться не раніше 2090 року.

Серед наслідків таких змін – прискорення глобального потепління і танення вічної мерзлоти, масовий голод серед тварин і багато інших проблем.

Крім цього, швидке потепління в регіоні може також посилити екстремальні погодні явища в Європі, Азії та Північній Америці.

Зменшення частоти або й взагалі зникнення снігу в Арктиці обернеться серйозними проблемами для тундри та регіонів вічної мерзлоти.

Вчені підкреслюються, що мерзлота поглинає дуже багато вуглецю і метану.

За словами науковця Мішеля МакКрістала з Університету Манітоби, якщо "залити Арктику теплою водою" це призведе до глобальних наслідків.

Новини за темою: Науковці розробили систему штучного інтелекту для прогнозування танення льоду в Арктиці

Нагадаємо, раніше міжнародна група дослідників під керівництвом Університету Манітоби з'ясувала, що в Арктиці випадатиме більше дощу, ніж снігу. Це спричинить вимирання тварин.