Новини » Світ Читать эту новость на русском

Вчені відтворили зовнішність фараона Аменхотепа I

Вчені відтворили зовнішність фараона Аменхотепа I De Agostini Picture Library/Getty Images

Мумію Аменхотепа I знайшли в 1881 році в могильнику Дейр-аль-Бахарі на півдні Єгипту

Міжнародна група фізиків і археологів вивчила мумію фараона Аменхотепа I за допомогою компʼютерного томографа, що допомогло підтвердити її автентичність та реконструювати зовнішній вигляд древнього правителя Єгипту. Про це повідомляє The Guardian.

"Ми використовували сучасні технології для того, щоб віртуально розплутати саван мумії та вивчити зовнішність фараона. Проведений аналіз показав, що Аменхотеп I помер приблизно у віці 35 років. Його зріст становив 169 сантиметрів, він мав хороші зуби, а його тіло було прикрашене 30 амулетами й унікальним золотим поясом", – розповіла професор Каїрського університету Сахар Салім.

Зазначається, що мумію Аменхотепа I знайшли в 1881 році в могильнику Дейр-аль-Бахарі на півдні Єгипту. Її саркофаг, саван та інші компоненти дожили до наших днів у практично первозданному вигляді, що захистило мумію від розкриття та руйнування.

Вчені відтворили зовнішність фараона Аменхотепа I De Agostini Picture Library/Getty Images

Знахідка породила масу суперечок серед археологів, оскільки хроніки часів пізніх династій фараонів вказували на те, що гробниці Аменхотепа I та багатьох інших правителів Нового Царства були розграбовані, а частина мумій пошкоджена.

Це спонукало жерців евакуювати поховання, що залишилися, і повторно обробити тіла покійних фараонів, які вдалося врятувати.

Наголошується, що це змусило багатьох істориків, зокрема й Салім, підозрювати, що останки Аменхотепа I були втрачені, а всередині савана ховається тіло пізнішого фараона Стародавнього Єгипту.

Як відомо, Аменхотеп I був другим царем 18-ї династії та зійшов на трон після смерті свого батька Яхмоса I.

Він правив Єгиптом близько 21 року, приблизно з 1525 до 1504 року до нашої ери.

Новини за темою: У Перу археологи виявили унікальну мумію, якій понад 800 років

Нагадаємо, раніше ми писали, що іспанські археологи під час розкопок в єгипетському губернаторстві Мінья виявили дві суміжні гробниці, що належать до періоду Саїської династії, яка існувала в період  близько 685–525 рр. до н. е. Серед іншого фахівці знайшли зелені амулети та близько 402 похоронних фігурок Ушебті із фаянсу.