Вчені виявили можливу причину випадків тромбозу після вакцинації AstraZeneca

Вакцина AstraZeneca Фото з відкритих джерел

Причиною може бути аденовірус, який і утворює небезпечні згустки

Науковці з Уельсу та США повідомили про виявлення викликаної вакциною Oxford/AstraZeneca аутоімунної реакції, яка в поодиноких випадках викликає тромбоз судин. Причиною може бути аденовірус, який і утворює небезпечні згустки. Про це інформує Guardian.

"Реакцію можна простежити до того, як аденовірус, який використовується вакциною для доставки генетичного матеріалу коронавірусу в клітини, зв'язується зі специфічним білком в крові, відомим як фактор тромбоцитів 4 (PF4)", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що зовнішня поверхня аденовірусу притягує до себе білок тромбоцитарного фактора 4, як магніт.

Тромбоцитарний фактор 4 - це білок, який відповідає за згортання крові і являє собою маленьку молекулу.

Як вважають вчені, це може викликати ланцюгову реакцію в імунній системі, яка може призвести до утворення тромбів.

При цьому професор Алан Паркер наголосив, що таке може трапиться тільки в дуже рідкісних випадках, тому що повинен відбутися ланцюг складних реакцій, щоб викликати цей вкрай рідкісний побічний ефект.

"Ми сподіваємося, що наші результати можна буде використовувати для кращого розуміння рідкісних побічних ефектів цих нових вакцин і, можливо, для розробки нових і поліпшених вакцин", - резюмував він.

Новини за темою: У Британії заявили, що завдяки віковому обмеженню щодо застосування вакцини AstraZeneca припинилися випадки утворення тромбів

Нагадаємо, раніше ми писали, що біологи Редінгського університету у Великій Британії вважають, що тромби в судинах пацієнтів, у яких коронавірусна інфекція протікає у важкій формі, утворюються через помилки при складанні антитіл.