Новини » Світ Читать эту новость на русском

Вчені заявили, що певні прояви життя можуть існувати у кислотних хмарах Венери

Венера схожа на "пекельну" планету Фото з відкритих джерел

Дослідники визначили хімічний шлях, за допомогою якого краплі сірчаної кислоти, що залишилися в хмарах Венери, можуть бути нейтралізовані

Вчені заявили, що певні прояви життя потенційно можуть існувати у кислотних хмарах Венери. Про це повідомляє Science alert.

Зазначається, що дослідники визначили хімічний шлях, за допомогою якого краплі сірчаної кислоти, що залишилися в хмарах Венери, можуть бути нейтралізовані.

На початку цього хімічного шляху лежить біологічне виробництво аміаку, натяки на яке були виявлені зондами при проходженні повз Венеру в 1970-х роках.

Згідно з цим новим дослідженням, невеликі кількості аміаку можуть розчинятися в краплях сірчаної кислоти. Цей процес перетворить принаймні частину кислоти на солі, перетворивши рідкі краплі на суспензію з pH, яке, як ми знаємо, може витримати життя.

"В результаті хмари не більш кислі, ніж деякі екстремальні земні середовища, в яких живе життя", — наголошують науковці.

За їхніми словами, аміак не повинен бути присутнім у якихось значних кількостях на Венері. Але дослідники припускають, що життя може мати хімічні переваги, щоб подолати це обмеження. 

Ці інші аномалії включають невеликі концентрації кисню, яких не повинно бути, рівні водяної пари вище за очікувані і частинки несферичної форми, які не відповідають круглим краплям сірчаної кислоти.

Зокрема хімічне моделювання в лабораторії підтвердило, що ці дивні явища можуть бути пояснені життям на Венері.

Зазнчається, що подібний процес відбувається у певних місцях на Землі, і навіть у шлунках, де аміак також відіграє роль нейтралізації кислого середовища, роблячи його більш гостинним.

"Жодне відоме нам життя не могло вижити в краплях Венери", — сказав планетолог Сара Сігер з Массачусетського технологічного інституту (MIT).

Він припускає, що, можливо, там є якесь життя, котре видозмінює своє середовище, щоб зробити його придатним для життя. 

Вчені підкреслюються, що це дуже далеко від твердження, що на Венері є життя, але це цікава гіпотеза, яка відповідає їхнім спостереженням.

Новини за темою: NASA відправить на Венеру дві місії: Що неймовірного ми можемо дізнатися про позаземне життя

Нагадаємо, раніше ми писали, що Міжнародна дослідницька група під керівництвом Королівського університету Белфаста (Британія) установила, що життя на Венері неможливе - для цього там просто занадто сухо.