Вчені з'ясували, коли COVID-штам "Омікрон" поширюється швидше за "Дельту"

Фото з відкритих джерел

Відповідне дослідження проводилося на сирійських хом'яках

Китайські вчені визначили, у яких випадках штам коронавірусу "Омікрон" поширюється швидше за "Дельту". Це відбувається тоді, коли серед населення є велика кількість осіб, що мають імунітет до варіанту "Дельта". Про це повідомляє bioRxiv.

Зазначається, що відповідне дослідження проводилося на сирійських хом'яках.

З'ясувалося, що штам "Дельта" є більш життєздатним, ніж "Омікрон", однак тільки у тих випадках, коли у більшості тварин був відсутній імунітет до цього варіанту.

Крім цього, в ході дослідження стало відомо, що зараження хом'яків штамом "Дельта" призвело до втрати ваги на 4-10% до четвертого дня та на 10-17% до шостого.

Підкреслюється, що зараження хом'яків двома різними запасами "Омікрону" не призвело до нової втрати ваги. Навіть при введенні високих доз.

Також, за висновками фахівців, за наявності популяційного імунітету штам "Омікрон" на 10-20% перевищував "Дельту" за ступенем швидкості розповсюдження.

Новини за темою: У США новий COVID-штам "Омікрон" майже витіснив "Дельту"

Нагадаємо, раніше у ВООЗ заявили, що до груп ризику при зараженні штамом коронавірусу "Омікрон" належать невакциновані, люди похилого віку, а також ті, що мають супутні захворювання. Невакциновані люди наражають себе на небезпеку, оскільки омікронна інфекція може призвести до серйозних ускладнень і, можливо, навіть до смерті.