Новини » Світ Читать эту новость на русском

ВДЕ обженуть вироблення на викопному і ядерному паливі у 2026 році, - прогноз аналітиків

Фото з відкритих джерел

До 2026 року світова потужність відновлюваних джерел електроенергії зросте більш ніж на 60% порівняно з показниками 2020 року

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) опублікувало новий прогноз про темпи зростання відновлюваних джерел енергії у світі. Попри пандемію, проблеми в ланцюжках поставок, дорогі матеріали, зелена енергетика буде рости рекордними темпами наступні п'ять років і встановить паритет у виробленні з викопними джерелами у 2026 році. Лідером за обсягом вироблюваної зеленої енергії буде Китай, але найвищі темпи зростання покаже Індія, вважають аналітики, повідомляє Electrek.co.

"До 2026 року світова потужність відновлюваних джерел електроенергії зросте більш ніж на 60% у порівнянні з показниками 2020 року — до більш ніж 4800 ГВт, що еквівалентно поточній глобальній потужності викопного палива та ядерної енергії разом узятих", — йдеться у прогнозі.

Згідно зі звітом МЕА, глобальний тренд на установку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) вже запущений. Протягом цього року енергетичні постачальники збільшать загальне вироблення ВДЕ до 290 ГВт — швидкість реалізації проєктів перевищить навіть допандемійні показники. Головним локомотивом зростання залишаться сонячні фотоелектричні системи - їхнє число збільшиться на 17% або до 160 ГВт до січня 2022 року. Вітрогенератори також будуть розвиватися, але менш швидкими темпами - загальна потужність морських установок збільшиться більш ніж у три рази до 2026 року.

Аналітики припускають, що на відновлювану енергетику припадатиме майже 95% від нарощування світового вироблення енергії у найближчі 5 років. Практично кожна країна вже розробила свій "зелений курс", тому вкладатися в нові атомні електростанції і видобуток корисних копалин буде недоцільно. При цьому більш ніж половина від цих 95% складуть звичайні сонячні панелі — найбільш популярний і доступний вид зеленої енергії.

Що стосується розвитку ВДЕ за географічною ознакою, то експерти МЕА виділили чотири регіони - Китай, Індію, Європу і США. На ці області припаде близько 80% зелених потужностей до 2026 року. До цього моменту Китай стане недосяжним лідером, який встановить сонячні панелі і вітряки на 1200 ГВт. Таким чином КНР обжене власну мету по зеленій енергетиці на чотири роки - спочатку влада Китаю хотіла вийти на таке вироблення від ВДЕ тільки до 2030 року.

"Китай продовжує демонструвати свої сильні сторони в області чистої енергетики: зростання відновлюваних джерел енергії дозволяє припустити, що країна зможе досягти свого піку викидів CO2 задовго до 2030 року", — повідомив виконавчий директор МЕА Фатіх Бірол.

Аналітики назвали рекордне зростання зеленої енергетики "ще однією ознакою появи нової глобальної енергетичної економіки", проте відзначили, що цього все ще недостатньо. У МЕА побоюються, що "зеленому курсу" доведеться зіткнутися з низкою невизначеностей у політиці окремих країн і проблемами реалізації. Це означає, що для досягнення мети по декарбонізації глобальної енергетики до 2050 року світу буде потрібно ще більш агресивний перехід на ВДЕ.

Новини за темою: Чи буде взимку в Україні електроенергія: Як Київ домовлявся про електрику з Білоруссю

Нагадаємо, раніше стало відомо Україна почала головувати в Енергетичному Співтоваристві строком на 1 рік, прийнявши естафету від Сербії. Про це повідомив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.