Влада Греції підтримала обов’язкову вакцинацію від COVID-19 громадян віком понад 60 років

Фото з відкритих джерел

Передбачається також фінансова допомога для вразливих категорій населення

Парламент Греції підтримав законопроєкт про Національне центральне управління закупівель у сфері охорони здоров’я, який передбачає обов’язкову вакцинацію громадян віком понад 60 років та фінансову допомогу для вразливих категорій населення. Про це повідомляє Amna, передає "Суспільне".

Під час виступу у парламенті прем‘єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс зазначив, що вважає себе ліберальним політиком, але вважає таке рішення необхідним.

"Це питання для всього суспільства. Ініціатива уряду проявляється не у звичайний час, а у зв'язку із мутацією штаму "Омікрон", – пояснив він.

З огляду на це Міцотакіс зауважив, що іноді дозволяє собі побути суворим політиком.

"9 із 10 греків, що вмирають, старші за 60 років. Понад 8 із 10 не були вакциновані. Безсумнівно, це ті, хто найбільше схильний до ризику. Залишаючись незахищеними, вони беруть в облогу систему охорони здоров'я", – наголосив посадовець.

Він також нагадав, що ініціатива запроваджує штраф у розмірі 100 євро для тих, хто не вакцинується до 16 січня.

"Невже фінансове покарання у 100 євро надто суворе? Відповідь проста. Тільки штраф надає регулюванню справді обов'язковий характер. Підтримка лікарень – це лише плата за здоров'я. Дуже легко не заплатити штраф, якщо ви вакциновані. Це так просто. Обраний нами штраф – це далеко не штрафи у розмірі близько 7000 євро в Австрії або до 1000 євро за порушення законодавства щодо COVID-19 в Італії. Але 100 євро – це значна сума, серйозна перешкода на шляху до хвороби", – зазначив прем’єр.

Новини за темою: Греція запровадила обов’язкову вакцинацію медичних працівників

Як повідомлялось, нині близько 63% з майже 11-мільйонного населення Греції повністю вакциновані. Попри те, що останніми тижнями кількість вакцинацій зросла, дані Міністерства охорони здоров’я показують, що 520 000 людей, старших за 60 років, ще не отримали щеплення від коронавірусу.

Раніше цього місяця влада Греції вже заборонила невакцинованим людям відвідувати ресторани, кінотеатри, музеї та спортзали, оскільки щоденні випадки захворювання на COVID-19 сягнули рекордів.

Нагадаємо, у серпні цього року Греція посилила карантинні обмеження і для туристів.