Новини » Світ Читать эту новость на русском

ВООЗ назвала новий штам COVID-19 грецькою літерою "омікрон"

Фото з відкритих джерел

Новий варіант коронавірусу викликає занепокоєння у ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я назвала новий штам COVID-19 грецькою літерою "омікрон". Про це повідомила прес-служба організації.

Зазначається, що новий варіант коронавірусу B.1.1.529 позначили таким, що викликає занепокоєння. Штам має велику кількість мутацій.

"Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим варіантом порівняно з іншими, що викликають занепокоєння. Число випадків цього варіанту, мабуть, збільшується майже у всіх провінціях Південної Африки", - йдеться в повідомленні.

При цьому ПЛР-тест не виявляє один із генів нового штаму. "Кілька лабораторій вказали, що в одному широко використовуваному ПЛР-тесті один із трьох цільових генів не виявляється (так зване випадання S-гена або відсутність мети S-гена), і тому цей тест можна використовувати як маркер даного варіанту до підтвердження секвенування", - пояснили у ВООЗ.

Новини за темою: У Європі виявили перший випадок зараження новим штамом коронавірусу з ПАР

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я скликала екстрену нараду для обговорення нового варіанту COVID-19. Штам уперше виявили в Південній Африці і Ботсвані.