Вперше за понад 10 років: Туреччина та Вірменія провели переговори про відновлення відносин

Переговори між делегаціями тривали близько півтори години

Фото з відкритих джерел

Туреччина та Вірменія заявили, що перший за більш ніж 10 років раунд переговорів був позитивним та конструктивним, що підвищує імовірність відновлення відносин та відкриття кордонів після десятиліть ворожнечі. Про це повідомляє Reuters.

Туреччина не має дипломатичних чи комерційних зв'язків зі своїм східним сусідом з 1990-х років. Сьогодні відбулися перші переговори після мирної угоди 2009 року, яка так і не була ратифікована.

Міністри закордонних справ Туреччини та Вірменії заявили, що переговори пройшли в позитивній та конструктивній атмосфері, додавши, що обидві сторони віддані повній нормалізації відносин без будь-яких попередніх умов. За їхніми словами, спецпосланці "обмінювалися думками щодо процесу нормалізації".

Як повідомляється, переговори між делегаціями тривали близько 1,5 години. Дату й місце проведення наступного раунду переговорів визначать пізніше.

Нагадаємо, напруженість між Вірменією та Туреччиною знову спалахнула у 2020 році під час азербайджансько-вірменської війни за територію Нагірного Карабаху. Туреччина звинуватила сили етнічних вірмен в окупації земель, що належать Азербайджану. 

Новини за темою: Азербайджан звинуватив Вірменію у порушенні домовленостей щодо Нагірного Карабаху

Раніше повідомлялося, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прибув з офіційним візитом до Азербайджану. Під час візиту він заявив про готовність разом з Азербайджаном повністю відновити Карабах.